główna zawartość

Utrzymanie czystości na posesjach zarządzanych przez TBS „ZŁOTNICKI” sp. z o.o. w Zduńskiej Woli oraz zasobach własnych spółki.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Utrzymanie czystości na posesjach  zarządzanych przez TBS  „ZŁOTNICKI” sp. z o.o.  w Zduńskiej Woli oraz  zasobach własnych spółki.

Czy niniejsze zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)?

NIE

SEKCJA I:   ZAMAWIAJĄCY

I.1) Oficjalna nazwa i adres zamawiającego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „ZŁOTNICKI” sp. z o.o.  98-220 Zduńska Wola, ul. Kościelna 8;             tel./fax. (0-43)  823 – 24 – 49; e-mail:

sekretariat@bip.tbs-zlotnicki.akcessnet.net;   URL: www.bip.tbs-zlotnicki.akcessnet.net

Osoby upoważnionej do kontaktów:

Anna Witczak – tel. (0-43) 823 – 22 – 58, w sprawie procedury przetargowej

Barbara Filipiak – tel. (0-43) 823 – 31 – 17, w sprawie przedmiotu zamówienia

I.2) Adres, pod którym można uzyskać dalsze informacje

Taki jak w pkt. I.1

I.3) Adres, pod którym można uzyskać dokumentację

I.4) Adres, na który należy przesyłać oferty/ wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

I.5) Rodzaj zamawiającego*

Szczebel regionalny/ lokalny

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Opis

II.1.1) Rodzaj zamówienia na roboty

II.1.2) Rodzaj zamówienia na dostawy

II.1.3) Rodzaj zamówienia na usługi

         Kategoria usług : 90

II.1.4) Czy jest to umowa ramowa? *

NIE

II.1.5) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego*

II.1.6) Opis/ przedmiot zamówienia (w razie potrzeby wykorzystać dodatkową stronę)

1/ Utrzymywanie czystości poprzez omiatanie, oczyszczanie terenów, ciągów komunikacji pieszej (chodniki, drogi dojazdowe, pergole) o powierzchni około 132 144,00 m2 ,

2/ Sprzątanie piwnic i klatek schodowych poprzez omiatanie do poziomu parteru o powierzchni około 7 342,00 m2,

3/ Odśnieżanie i posypywanie piaskiem śliskich terenów, ciągów pieszych o powierzchni około 76 434,00 m2,

4/ Sprzątanie terenów zielonych poprzez usuwanie zanieczyszczeń, pielęgnację zieleni, usuwanie odrostów drzew                 i krzewów, oczyszczanie obrzeży chodnikowych, opasek wokół budynków  o powierzchni około 78 186,00 m2,

5/ Koszenie trawników poprzez wykaszanie trawy i chwastów zgodnie z harmonogramem o powierzchni około               78 186,00  m2.

6/Sprzątanie klatek schodowych poprzez omiatanie i mycie biegów schodowych, podestów i spoczników oraz lamperii i okien.

Szczegółowy zakres czynności określa załącznik do SIWZ w postaci "Zakresu zadań porządkowych i sanitarnych”.

Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zatrudnić etatowych pracowników Towarzystwa Budownictwa Społecznego "ZŁOTNICKI" sp. z o.o. w Zduńskiej Woli, ul. Kościelna 8 zatrudnionych w chwili obecnej na stanowiskach sprzątaczy posesji w ilości 9 osób. Zatrudnienie przez firmę, która wygra przetarg odbywać się będzie na podstawie umowy o pracę, na zasadach porozumienia stron z zachowaniem dotychczasowych warunków płacy i pracy. Firma ta zobowiązuje się również do utrzymania zatrudnienia tych pracowników w okresie trwania umowy z wyłączeniem przypadków naruszenia dyscypliny pracy z przyczyn określonych w art. 52 Kodeksu Pracy.

II.1.7) Miejsce wykonania robót budowlanych, usług lub miejsce dostaw

Zasoby zarządzane przez TBS „ZŁOTNICKI” sp. z o.o. oraz zasoby własne zamawiającego na terenie miasta Zduńska Wola.

II.1.8) Nomenklatura

II.1.8.1) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90.20.00.00-9;  74.73.10.00-2;  90.21.20.00-6;  77.31.00.00-6;  77.31.41.00-5

II.1.8.2) Inna odpowiednia  nomenklatura (CPA/ NACE/ CPC)

II.1.9) Podział zamówienia na części

NIE

II.1.10) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

NIE

II.2) Wielkość lub zakres zamówienia

II.2.1) Całkowita wartość lub zakres zamówienia

Powyżej 130 000 EURO

II.2.2) Opcje. Opis i termin, w którym mogą być wykonane

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania

Okres w miesiącach  36,  licząc od daty udzielenia zamówienia

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM,
FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) Warunki dotyczące zamówienia

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje

Wadium   18 300,00 PLN

III.1.2) Główne warunki finansowania i płatności i/ lub odesłanie do odpowiednich przepisów

Termin płatności do 30 dni od daty dostarczenia przez wykonawcę faktur do siedziby zamawiającego

III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa dostawców, wykonawców lub usługodawców, której udzielono zamówienia

III.2) Warunki uczestnictwa

III.2.1) Informacje dotyczące sytuacji wykonawcy, dostawcy lub usługodawcy oraz informacje i formalności niezbędne do oceny, czy spełnia on minimalne wymogi ekonomiczne, finansowe i techniczne

Spełniają wymagania ustawy Prawo Zamówień Publicznych określone w art. 22 ust 1 pkt 1-4 i art. 24 oraz inne warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Oferent musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia zawarte w SIWZ.

III.2.1.1) Status prawny – wymagane dokumenty

1/ Są uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi tj. posiadają  aktualne odpisy z właściwego rejestru KRS lub aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej odpowiadającej zakresowi przedmiotu zamówienia, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

2/ Posiadają aktualne zaświadczenie o regulowaniu składek ZUS, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

3/ Posiadają aktualne zaświadczenie o uiszczonych podatkach w Urzędzie Skarbowym, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4/ Nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4  ustawy                  z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych.

5/ Posiadają aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważnego zaświadczenia właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 - 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

6/ Posiadają aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24  ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, w przypadku gdy składający ofertę jest podmiotem zbiorowym, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

III.2.1.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa – wymagane dokumenty

1. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia i złożą                        w powyższym zakresie stosowne pisemne oświadczenie pod rygorem wykluczenia z postępowania i załączą do oferty:

a/ sprawozdanie finansowe, a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami                                 o rachunkowości również z opinią o badanym sprawozdaniu albo w przypadku wykonawców nie zobowiązanych do sporządzenia sprawozdania finansowego, innych dokumentów określających obroty, zysk oraz zobowiązania                         i należności - za okres nie dłuższy niż ostatnie 3 lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres,

b/ opinię banku, w którym wykonawca posiada podstawowy rachunek bankowy, potwierdzającą wielkość obrotów na rachunku z ostatnich 12 miesięcy, wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

c/ polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony                                od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w kwocie nie mniejszej             niż 100 000,00 zł.

III.2.1.3) Zdolność techniczna – wymagane dokumenty

1. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i załączą do oferty :

a/ informację na temat przeciętnej liczby zatrudnionych pracowników oraz liczebności personelu kierowniczego,                   w okresie ostatnich trzech lat, a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie,

b/ wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń jakie posiada wykonawca,

c/ wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacją na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności,

d/ wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat tego typu usług, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwie kompleksowe usługi , z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączą dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie.

III.3) Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi

III.3.1) Czy świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu?

NIE

III.3.2) Czy osoby prawne będą zobowiązane do wskazania nazwisk oraz kwalifikacji zawodowych pracowników odpowiedzialnych za wykonanie zamówienia?

NIE

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) Rodzaj procedury

Otwarta

IV.1.1) Czy wybrano już kandydatów?

NIE

IV.1.2) Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej

IV.1.3) Wcześniejsze ogłoszenia dotyczące tego samego zamówienia

IV.1.3.1) Wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące tego samego zamówienia

IV.1.3.2) Inne wcześniejsze ogłoszenia

2005/S  6-005467    z dnia   08.01.2005 r.

IV.1.4) Przewidywana liczba dostawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert

IV.2) Kryteria oceny ofert

Najniższa cena

IV.3) Informacje administracyjne

IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez zamawiającego *

 6/DI i P/U/2005

IV.3.2) Warunki uzyskania dokumentów zamówienia oraz dokumentów dodatkowych

Dostępne do  17.06.2005 r.

IV.3.3) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

17.06.2005 r; godzina : 10:00

IV.3.4) Wysłanie zaproszenia do składania ofert do wybranych kandydatów

IV.3.5) Język lub języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

Polski

IV.3.6) Termin związania ofertą

60 dni od ostatecznego terminu składania ofert

IV.3.7) Warunki dotyczące otwarcia ofert

IV 3.7.1) Osoby upoważnione do obecności  podczas otwarcia ofert

IV.3.7.2) Data, godzina i miejsce

17.06.2005 r.;  godzina: 11:00; Siedziba Zamawiającego

SEKCJA VI: INNE INFORMACJE

VI.1) Czy publikacja ogłoszenia jest nieobowiązkowa?

NIE

VI.2) O ile dotyczy, wskazać, czy zamówienie ma charakter powtarzający się okresowo, oraz podać przybliżone terminy publikacji kolejnych ogłoszeń

VI.3) Czy zamówienie dotyczy projektu/ programu finansowanego ze środków UE?*

NIE

VI.4) Informacje dodatkowe

Integralną częścią specyfikacji są załączniki:

- wzór umowy,

- zakres zadań porządkowych i sanitarnych,

- wykaz posesji do sprzątania,

- regulamin zwolnień grupowych w TBS „ZŁOTNICKI” sp. z o.o.

VI.5) Data wysłania ogłoszenia

21.04.2005 r.